Františka

má svátek 9. března

Fana, Fána, Fanča, Fanči, Fanda, Fanka, Fráňa, Franci, Francka, Fany, Frantina, Fanynka, Fanuška, Fančinka, Františa, Iška

Svátky jsou dny, kdy si vzpomeneme na ty, které máme rádi. Přání k svátku je celá řada a odráží náš vztah k oslavenci, proto by měl být výběr přání pečlivý. U kolegů se spokojíme s prostým "Vše nejlepší!", ale u blízkých osob bychom měli zapojit fantazii a přáním vyjádřit, jak nám na dané osobě záleží a jsme rádi, že ji máme.

Toto jméno má osobní číslo 1 - Vůdce. Pro ženu je to dost konfliktní jméno a hodí se hlavně pro znamení, které jsou ctižádostivé a náročné samy na sebe. Potřebuje stálou motivaci, cíl a velkou vytrvalost, sebedůvěru a sebekritiku, aby dosáhla svého. Hodí se tedy pro Kozoroha, Býka, Pannu, nebo Lva. Žena s tímto jménem je silnou osobností, ale mezi ženami nenajde pomoc, ani podporu, nebo pochopení. Nemá v sobě dostatek empatie, neumí se citově angažovat a jen když jde o její zájem, dokáže být jemná a něžná. Vždy ví co chce, ale od jiných žádá mnoho. Když najde toho pravého, co se jí daří až později, než jiným vrstevnicím, tak se změní na dobrou matku a manželku. Ale stačí malá nespokojenost, nebo narušení rovnováhy a už bojuje, brojí a ničí každého a každý odpor. Vhodnou barvou pro ženu s tímto jménem je červená ve všech odstínech.

Chci popřát Františce